Откриване на национална изложба "Преоткритият свят на Стара Европа"

5/23/2019 2:23:36 PM
На 13.05.2019 г. в Регионален археологически музей – Пловдив се откри национална изложба „Преоткритият свят на Стара Европа”, която предизвика голям интерес.

Представини са оригиналите на Панагюрското златно съкровище, Вълчитрънското златно съкровище, златните съкровища от Дъбене (Карловско) и Рупите (Петричко).
Изложени са и 250 експоната свързани с най-древната история на Пловдив от VII – I хил. пр. Хр.

Изложбата е една от проявите на музея за честванета на "Пловдив - европейска културна столица, 2019", като може да бъде посетена в периода 14 май - 27 октомври 2019 г.

Изложбата се организира под егидата на Министерство на културата и община Пловдив, съвместно с НАИМ при БАН, НИМ – София и РИМ – Велико Търново.

На откриването присъстваха Амелия Гешева – заместник-министър на културата, инж. Тотев – кмет на Община Пловдив, С. Петкова – председател на ОбС, доц. Попов – директор на НАИМ при БАН, инж. Държиков – заместник-кмет на Община Пловдив.